Гуртожиток ліцею

Нормативні документи:

1. Паспорт гуртожитку Снігурівського професійного ліцею

2. Порядок про гуртодиток Снігурівського професійного ліцею

3. Правила внутрішнього розпорядку в гуртожитку Снігурівського професійного ліцею

Станом на 01.01.2021 року гуртожиток має 60 вільних місць для проживання. Проживання в гуртожитку - безкоштовне.

Управління виховним процесом в учнівському гуртожитку

 Всю виховну роботу виконують вихователі разом з дітьми. Засідання активу проводиться раз у місяць з метою планування роботи гуртожитку та покращення життєдіяльності.

Староста - організатор всього життя в гуртожитку, разом з вихователем добивається відповідних матеріальних умов життя та духовного розвитку.

Староста і заступник старости виконують головну роботу, а саме заповнення журналу мешканців у гуртожитку (в якому є дані про учня, на якому курсі вчиться, яку спеціальність обрав, дні народження). Складають дані на дітей, які мешкають у гуртожитку, заповнюється журнал з питань техніки безпеки, щомісячно складають списки чергування учнів в гуртожитку. Беруть участь у рішенні питань поведінки дітей, конкурс кращих кімнат.

Редколегія - це сектор, який виконує роботу редакції гуртожитку, де висвітлюється все життя гуртожитку. Це випуск стінгазет, привітання іменинників, привітання до свят, різні поздоровлення, телеграми, оформлення стендів, підготовку до свят (прикраси і оформлення залу).

Культмасовий сектор - це сектор, який виконує культурну і масову роботу, підготовку до свят, самі приймають в них активну участь і залучають інших дітей у виступах і культурних заходах.

Фізорг - це спортивний сектор, в якому організують спортивні ігри, змагання, заняття фізичними вправами, заняття спортом для фізичного і морального виховання дітей, прогулянка на природу, водойми, пішохідні переходи.

Санітарний сектор - сектор, який тримає санітарні умови гуртожитку у відмінному стані, відповідають за санітарію та гігієну кожного мешканці гуртожитку і його приміщення в якому він мешкає.

     

Узагальнений досвід виховної роботи у гуртожитку.

Виховна робота у гуртожитку проводиться згідно річного плану. Головне завдання своєї роботи вбачаю у вихованні в підлітків почуття відповідальності за свої вчинки, патріотів своєї держави, що мають забезпечити не тільки виживання, а й прогрес. У доборі форм та методів виховної роботи спираюсь на гуманістичну традицію української педагогіки та знахідки В.А.Сухомлинського. В центрі уваги роботи - це особистість - її розвиток. Розпочинаю виховну роботу з вивчення індивідуальних особистостей, проводимо медобстеження, що дає змогу глибше пізнати дитину та плідно з нею працювати, при цьому використовую її потенційні можливості природних задатків та здібностей. При цьому використовую індивідуальні бесіди, тестування, спостереження та спілкування з батьками, створюю проблемні ситуації - «Як ми можемо вирішити; - чим і розвиваю мислення дитини та його мудрість, ставлення до життя, розвиток позитивних якостей особистості, розвивається власний характер, самостійні судження. Бесіди за круглим столом: «Шляхом батьків, дідів - йде наше покоління», «Чи вміємо ми вжитися у колективі», «Як придбати друзів», «Мої мрії», «Що ти знаєш про свій край?».

Але щоб досягти успіху необхідно, щоб у колективі була одна правда -любити, поважати, захищати одне одного. Отож ми намагаємось самі бути врівноваженими, відповідальними, впевненими в собі, позитивно сприймати себе та інших дітей, проявляти чуйність у вирішенні спільних питань, співпереживати і чуйно відноситись до потреб молоді, стараюсь здійснити установку на дитину «Як на особистість - щоб позитивно реалізуватись», «Пізнай себе і ти пізнаєш весь світ».

Головне в роботі бачу те, щоб була увага, чуйність до батьків, до старших, мати повагу до родинних цінностей та спадщини українського народу.

«Вирости дитиною і пам'ятай Батьківщина - то найкращий край». Україна - незалежна Демократична правова держава. «Національна символіка України» - виховні заходи. Психологія родинних відношень: «Ми у мами - помічники», «Жінки мають право», «Ставлення підлітків до людей похилого віку», «Знати Шевченка», «Творчий шлях В.Стуса», «Голгофа голодної смерті», «Гетьмани України», «Україна та космонавтика». Це всі теми, доли змогу виховувати патріотичне відношення до життя, держави, родини, бути гідним громадянином.

Кожна дитина повинна мати власну думку, то вивчаємо права та обов'язки, обговорюємо та цікавимось їхньою думкою: які б ви внесли, доповнення чи зміни в цей документ.

Ми сьогодні відчуваємо проблеми довкілля -   тож думаю, що знання про екологію    та    шляхи    покращення    стану    навколишнього   середовища, формування дбайливого ставлення до природи, її багатства не буде зайвим питання в формуванні та вихованні особистості.

Велика увага приділяється попередженню тютюнопаління, наркоманії та алкогольній залежності. Планую свою роботу — за здоровий спосіб життя, забезпечую виховання в підлітків, переконанням щодо необхідності дотримань правових обов'язків, попередженню правопорушень і злочинності шкідливих звичок « Що означає бути громадянином?», « Мій ідеал», «Злочин і покарання», «Про вибори».

Бесіди за круглим столом: «За що я вибрав таку професію?» «Праця -найголовніше в моєму житті», «Усвідомлений вибір професії, як запорука життєвого успіху». Ці питання ми вирішуємо з батьками, обов'язково, щоб діти знали про професії батьків та їхні успіхи, проблеми. Клуб «Господарочка» дає нам змогу уміти вирішувати побутові питання; клуб «Здоров'я» питання здорового образу життя дітей.

Проведення свят: «Золота осінь», «Любов з першого погляду», «Вечір гумору», екскурсії в музей, «Козацькі забави», спортивні ігри - це все формує й розширює світогляд дитини.

Наші вихованці призери спортивних змагань. Окремою лінією в житті -Чорнобиль, бесіди, вечір пам'яті. Проводимо заходи до річниці Перемоги. Вітаємо своїх батьків, дідусів, проводимо свята, приводимо у належний стан пам'ятники та обеліски, відвідуємо інвалідів, ветеранів війни Афганістану. Наші вихованці вітають працівників, відносяться з повагою до Ювілярів. Так що сіяти зерна добра і мудрості: відповідно і почесно, виховувати особистість з власною думкою, індивідуальністю, бути суб'єктом творчості, самоосвіти, самовдосконалення. Таким чином всі основні теми річного плану були виконані і розглянуті з дітьми в повному обсязі.

     

 

 

 

 

 

ПЛАН РОБОТИ РАДИ ГУРТОЖИТКУ

 

  • Завдання учнівської ради гуртожитку турбуватись, щоб для кожного мешканця гуртожиток став рідною домівкою.
  • Проводити тематичні вечори, бесіди, лекції, відзначати календарні свята.
  • Тримати санітарні умови гуртожитку у відмінному стані, відповідати за санітарію та гігієну в особистості кожного мешканця гуртожитку.
  • Створити необхідні умови кожному мешканцю гуртожитку для підготовки домашніх завдань та відпочинку.
  • Проводити превентивне виховання учнів.
  • Організувати дозвілля кожного мешканця гуртожитку.
  • Брати участь у всіх виховних заходах ліцею.
close