Кондитер

Важко достовірно встановити час виникнення кондитерського ремесла. Можливо, першими кондитерами були індіанці майя, що відкрили дивовижні властивості шоколаду або жителі стародавньої Індії, які пізнали смак тростинного цукру і готували з нього солодкі палички. Відомо, що під час археологічних розкопок в Єгипті знайдені «цукерки», виготовлені вручну з фініків. У більш пізні часи, при дворах королівських осіб і вищої знаті в Європі кондитери входили до числа привілейованих слуг.

В наші дні кондитерська галузь переживає період підйому, активно освоює нові технології і напрацювання із суміжних областей кулінарії. Українські фахівці відроджують національні традиції ....

Майстерність приготування смачних ласощів - кондитерських виробів - цінувалося в усі часи, а секрети вишуканого смаку тортів, цукерок та інших солодощів завжди зберігаються у суворій таємниці. Кондитер - фахівець, що володіє знаннями, навичками приготування кондитерських виробів і технологією даного процесу. Кондитер повинен бути наділений вишуканим смаком, фантазією і мати схильність до творчості. Кращі творіння фахівців цього профілю порівнюють з творами мистецтва.

РИНОК ПРАЦІ

Попит на фахівців-кондитерів є стабільним і стійким. Крім великих приватних і державних компаній, майстри «солодкого ремесла» затребувані в невеликих ресторанах, кафе і кондитерських.

ПЕРСПЕКТИВИ

Якщо освіту за професією кондитер може отримати практично кожен бажаючий, то стати справжнім Майстром своєї справи дано не всім. Художній смак, прагнення до постійного вдосконалення та освіти - необхідні риси для бажаючих досягти вершин. Саме в таких випадках відкриваються перспективи стати професіоналом і створити власний шедевр, який увійде в історію кулінарного мистецтва.

close