З метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання  педагогічні працівники ліцею працюють згідно розробленого та затвердженого в установленому порядку плану.

В рамках військово – патріотичного виховання в ліцеї проводяться виховні години, бесіди, темами яких є: святкування знаменних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу.

Наприклад:

-  виховна година «Я люблю тебе, рідна країно!» до Дня Соборності та Свободи України; урок пам`яті «Історія скорботи та героїзму», тематична книжкова виставка «Місця, пов’язані з пам’яттю про Голокост» до Міжнародного дня пам`яті жертв Голокосту; урок-реквієм памяті героїв Крут «Бій під Крутами»; урок пам`яті  «Ціна чужої війни» та покладання квітів біля Стели воїнам-інтернаціоналістам в м.Снігурівка, присвячений дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

- Заходи до річниці подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної Сотні: години  пам'яті " За Україну, за її волю! Вічна пам`ять героям Небесної сотні!" в групах І та ІІ курсів, «Революція гідності: як це було…» в групах ІІІ курсу та груп ТУ, загальноліцейна  лінійка-реквієм "Пам'яті Небесної Сотні...". Акція «Запалимо  свічку у пам´ять про Небесну  Сотню» , вечір-реквієм в гуртожитку: «Герої не вмирають… Просто йдуть…».

- Години спілкування:  «Військова служба – громадянський та військовий обов’язок перед своєю батьківщиною», «Славетні люди Миколаївщини».

- Заходи до Міжнародного дня визволення в`язнів фашистських концтаборів: виховні години «Фашистські табори смерті»(1-2 курс), «Нюрнберзький процес» (3 курс та групи ТУ); відкрита виховна година «Опалені душі і серця», книжкова виставка: «Уроки пам’яті людської…»,  фотовиставка «Малюнки в’язнів концтаборів».

- Заходи до Дня Чорнобильської трагедії: виховна година «Атомне століття раною горить», урочиста лінійка «Колокола Чорнобилю», конкурс плакатів «Дзвони Чорнобиля», перегляд документальних фільмів «Чорнобиль – хроніка важких тижнів» (1-2 курс), «Світ без майбутнього» (3 курс, групи ТУ), книжкова виставка «Відблиском сердець чорнобильських героїв займається рожевий схід зорі…».

- Заходи з нагоди відзначення Дня пам`яті та примирення: уроки патріотизму:  «Війна у спогадах учасників бойових дій» (І, ІІІ курс), «Імена фронтовиків на обеліску братської могили у моєму населеному пункті» (ІІ курс, групи ТУ); виховні години: «Волю не дають, а здобувають» (І, ІІІ курс), «Збережемо пам’ять про подвиг» (ІІ курс, групи ТУ), впорядкування пам’ятників захисників України у роки Другої світової війни та місць поховань воїнів Збройних Сил України, добровольців, волонтерів, які загинули під час АТО, створення експозицій, виставок книг та історичних документів: «Герої не вмирають», «Подвиг не має забуття», участь у Всеукраїнському флешмобі «Квітка пам’яті»

- Заходи до річниці Перемоги над нацизмом у Європі: зустріч з ветеранами Другої світової війни та учасниками АТО, конкурс малюнків і творчих робіт “Життя заради України: нам є чим пишатися (1939–1945), виховні години:  “Кривава ціна миру в Європі 45-го та сьогодні”(І курс), “Нам заповідана мужність”(ІІ курс, групи ТУ).

 

Заходи до  річниці  Дня Конституції України: виховний захід «Символіка нашої держави», конкурс малюнків «Конституція України - книга про твої права і обов'язки»,  поетичний фестиваль «Українська мова - мова калинова», виховні години «Конституція України в моєму житті» (І курс), "Символи українського народу" (ІІ курс), книжкова виставка «Конституція-оберіг нашої держави», конкурс малюнків «З Україною в серці».

- Заходи до 100-річчя перемоги Українських Січових Стрільців на горі Макіївка: тематична поличка, книжкова виставка в бібліотеці з циклу «Стрілецька слава»,         інформаційна година  «Українські  Січові Стрільці та 100- річчя їх перемоги на горі Маківка», історична година «Сторіччя перемоги на горі Маківка»,  перегляд та обговорення документального фільму «Легіон УСС».

- З нагоди відзначення  Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні: хвилина мовчання, літературна сага в бібліотеці «Війна відгриміла та пам’ять жива», виховна година: «У цей день почалася війна. Пам’ятаймо», пізнавальний кінозал: перегляд відео «Міста-герої України».

- Урочисте проведення Дня знань. Перший урок на тему: «Від проголошення Незалежності до нової України».

- Заходи до Дня Державного Прапора України  та  річниці незалежності України «Свою Україну любіть!»: святкове дійство з нагоди посвяти в першокурсники «Українцем я зовуся й тою назвою горжуся», патріотична  гра «А я живу в Україні», випуск стіннівок до Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України, історико-краєзнавча подорож «Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо», виставка  літератури «Незалежна Україна – наша спільна сім’я», книжкова  виставка «Незалежність: історія і сучасність», виховні години  на тему: «Виховання поваги до державної символіки – важливий елемент виховання патріотизму», «Прапори часів українського козацтва», конкурс рефератів: «Історія нашого прапора»,  «Національна символіка українського народу», «Державотворчі процеси в Україні», «Україна в умовах незалежності», спортивне змагання з міні-футболу.

- Урок пам`яті "Це не викреслити з пам'яті" до Міжнародного дня вшанування пам'яті жертв фашизму.

- Участь у Всеукраїнській освітній акції «Голуб миру» (флеш-моб).

- Заходи з вшанування пам’яті про трагічні події  Бабиного Яру: тематична виховна година «Історія і трагедія Бабиного Яру», виховна година «Так починалася «Дорога смерті» до Бабиного Яру», виставки художньої та історичної літератури «Бабин Яр – трагедія народу України», перегляд фільму «Жахіття урочища Бабин Яр».

- Година спілкування «Жертвам репресій присвячується…» до Дня вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

- Відкрита виховна година до Дня Захисника України, військово-патріотична гра «Козацькі розваги».

- Відкритий урок пам`яті, присвячений  річниці визволення України від фашистських загарбників «Минуле нас не залишає». Зустріч учнів ліцею з ветеранами.

- Виховні години на тему: «Будьмо гідними називати себе українцями», «Миколаївщина – моя батьківщина», «Сім чудес України», «Народ мій є, народ мій завжди буде!..».

- Відзначення Дня української писемності та мови: виховна година «Україна – колиска слова і зерна», виставка малюнків на тему: "Для мене рідна мова – цілий світ”,  лінгвістичний квест.

- Відкрита виховна година до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій, участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку».

- Спортивні змагання до Дня Збройних сил України «Козацькі забави» в гуртожитку.

- Заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: виховна година: «У Чорнобиля немає часу».

- Екскурсії учнів та викладача історії Хом`якової В.В. до Снігурівського музею воїнів-інтернаціоналістів, який було створено 14.02.2015 року за ініціативою голови спілки воїнів-інтернаціоналістів Подлєднєва С.А. та Снігурівського районного історико-краєзнавчого музею, засновником якого є Ревуцький П.К., заслужений вчитель УССР. Музей розпочав свою роботу в 1970 році.

 

Участь педагогічних працівників у формування електронної збірки «З Україною в серці живу», матеріали якої розміщено на сайті заступника директора з НВихР.

Безумовно, найбільш поширеною й традиційною формою навчання, де реалізовувалися основні завдання з військово-патріотичного виховання є урок, зокрема при вивченні навчального предмета «Захист України».

close