14:41
14 березня - 74-а річниця визволення Снігурівки від нацистських загарбників

"ВИ ПЕРЕМОГЛИ - МИ ПАМ’ЯТАЄМО"

Війна на територію Миколаївщини прийшла з півночі в кінці липня 1941 року та тривала більше 30 місяців.

Тільки в березні 1944 року прийшло довгоочікуване визволення. Миколаївську область визволяли від нацистських загарбників війська 2-го і 3-го Українських фронтів.

6 березня 1944 року на території Миколаївщини розпочалася одна з блискучих наступальних операцій у Другій світовій війні — Березнегувато-Снігурівська. Саме завдяки їй було визволено більшу частину нашої області, створено сприятливі умови для звільнення Північного Причорномор'я, Одещини, виходу на Дністер і Дунай та на державні кордони.

Березнегувато-Снігурівська наступальна операція здійснювалась 6-18 березня військами 3-го Українського фронту під командуванням генерала армії Р.Я. Малиновського для розгрому 6-ї німецької армії. Головний удар був нанесений 8-ю гвардійською армією генерал-полковника В.І. Чуйкова, на лінії наступу якої вводилась в прорив кінно-механізована група генерал-лейтенанта І.А. Плієва. 8 березня 1944 року був визволений Новий Буг, 14 березня 1944 року  -  Снігурівка, а потім Баштанка, Єланець, Братське, Арбузинка. В районі Нової Одеси війська прорвались до Південного Бугу і 20-24 березня форсували його по лінії від Вознесенська до Миколаєва.

28 березня 1944 року війська 5-ї ударної та 28-ї армій 3-го Українського фронту оволоділи містом Миколаїв. 4 квітня 1944 року була повністю звільнена від фашистських військ Миколаївська область.

Миколаївська земля, полита кров'ю десятків тисяч воїнів. У лавах військових з'єднань воювали представники багатьох народів. За мужність та відвагу, виявлену в боях за звільнення Миколаївщини, десяткам тисяч воїнів були вручені ордени та медалі.

Імена воїнів, які загинули під час оборони та визволення Миколаївщини, увічнені у 5-му, 7-му та 8-му томах меморіального видання Книги Пам'яті України.

У роки війни Миколаївщина зазнала небачених руйнувань. Матеріальні збитки склали понад 17 млрд. карбованців.

За період окупації на Миколаївщині було знищено 74500 мирних громадян і 30690 військовополонених. До Німеччини насильно вивезено 25000 чоловік. На фронті загинуло 70 тисяч уродженців області.

Миколаївщина внесла вагомий вклад у звільнення України від нацистських загарбників.

Переглядів: 309 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close