15:03
Будівельний вернісаж

Професія будівельника дуже цікава, відповідальна, високооплачувана і завжди є затребуваною на ринку праці. Будівельники не тільки зводять нові будинки, а й реконструюють старі, надають їм оригінальності та виразності.   Сьогодення вимагає цікавих нестандартних рішень. Тому з впевненістю можна сказати, що професія будівельника – це професія майбутнього. Якість будівельної продукції – будинків і споруд різного призначення залежить від багатьох складових, але основними серед них були і залишаються умілі руки будівельників.

      Згідно річного плану роботи методичної комісії  в лютому був проведений місячник професій будівельного профілю. Всі заплановані заходи були  націлені на розвиток  професійних знань і вмінь учнів, творчих  здібностей.

     Викладач Скрябіна Н. М. провела інтелектуальну  вікторину «Будівельний вернісаж» між учнями першого та другого курсу. Команди 133 групи «33м2» та 232 групи «Епіцентр» змагалися в конкурсах на знання будівельних матеріалів, інструментів, техніки безпеки, сучасних і архаїчних будівельних термінів. Також продемонстрували свою ерудицію в архітектурному конкурсі, де потрібно було впізнати найвідоміші будівельні споруди світу: римський колізей, Мавзолей Тадж-Махал, Пізанську вежу, Золоті ворота, Софієвський собор,  Ейфелеву вежу, але не змогли відгадати   будівлю Манчестерського  національного музею футболу, Іспанський театр-музей Сальвадора Далі,  де покоїться в склепі під куполом театру забальзамоване тіло самого художника, будівлю Норвежського всесвітнього сховища насіння,  яке призначене для збереження посадкового матеріалу всіх сільськогосподарських рослин, що існують в світі,   Китайський «Гуанчжоу-Юань» - найвищий серед круглих будівель в світ.

        Перемогла у вікторині команда учнів першого курсу, яка виявилась більш кмітливою  та ерудованою.

  Всі члени методичної комісії разом з учнями  брали участь у проведенні розважально – пізнавального заходу «Колиска роду – українська хата»,  під час якого  педагоги і учні ліцею мали змогу ознайомитися зі звичаями, обрядами, народними прикметами забудови української хати, призначенням частин будівлі, меблів в старій хаті. Наприклад, деякі учні вперше почули, що  сволок- це брус зі стовбура дуба чи липи, на якому держалася стеля. Він символізував собою міцність, довговічність оселі. Добрий сволок часто переносили зі старого житла в нове. На сволоку, як правило, писали дату побудування хати, рік народження її господаря.

 Завершився захід проведенням майстер-класу «Виготовлення ляльки -мотанки». Майстер в/н Пиріг О.І. ознайомила  присутніх з оберегами українського народу, з історією та технікою виготовлення ляльки – мотанки і  допомогла всім бажаючим виготовити ляльку – мотанку собі на щасливу долю. Дійство було дуже цікавим та захоплюючим.  

        Майстром в/н Максименком О. В. разом з учнями  організована і проведена виставка «Тепла оселя», де вони представили зразки утеплення житла, літературу, рекламні проспекти, розповіли про сучасні технології утеплення житла, їх переваги і недоліки, відповіли на всі запитання глядачів.

       2019 рік  - рік Китаю в Україні, тому один з заходів місячника був присвячений  архітектурі Китаю. Майстер в/н Братівник Л. О. ознайомила   з особливістю  архітектури та традиціями цієї країни, визначним архітектурними пам`ятками.  

     В олімпіаді з професії «Штукатур», проведеній викладачем Скрябіною Н. М. перше місце посів учень 232 групи Запорожець Василь, друге за ученицею цієї ж групи Максименко Анною і третє посів учень 331 групи  Шевченко Дмитро.

        В конкурсі професійної майстерності з професії «Маляр» брали участь 7 учнів  ІІІ курсу. Вони показали хороші знання теоретичного матеріалу  і практичні вміння. Переможцем конкурсу став Шевченко Дмитро, який буде представляти ліцей на ІІ етапі, ІІ місце посів Михайліченко Олександр, ІІІ- Ковтонюк Олег.

Переглядів: 267 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close