21:40
Чим наповнене життя

18 бер. 2015

За матеріалами тижня гуманітарних дисциплін
 

  З 23 по 27 лютого 2015 року в ліцеї проходив тиждень гуманітарних дисциплін.

  До цієї події належним чином підготувалися і учні, і викладачі-предметники.

  23.02.15 р. - Оліховою Л.В., викладачем укаїнської мови і літератури було проведено виставку учнівських малюнків на тему: "Україно! Ти для мене диво!", головною метою якої було підвищити культурно-освітній рівень учнів, зробити причетними їх до історії свої Батьківщини, народу.

 

23.02.2015 р. - підведено підсумки онлайн-вікторини "У мові вся душа народу", запитання якої було розміщено на одній із соціальних сторінок ліцею.

У вікторині взяли участь 45 чоловік. За підсумками вікторини найбільшу кількість правильних відповідей надала Андрющенко Світлана, учениця групи №11 "Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних". Конкурс було організовано Захаровою О.Ю., викладачем української мови.

23.02.2015 р. - учні навчальних груп представили свої творчі роботи в конкурсі на тему: "Як парость виноградної лози, плекайте мову". 

За результатами голосування журі обрало переможця - нею стала Павленко Катерина, учениця групи №107 "ОКН; Обліковць".

Висловлюємо подяку учасникам конкурсу Сетун К., Мамчур Ю., Шевченко О., Швачко А., Щербині Н. Конкурс організувала Захарова О.Ю. 

24.02.15 р. - пройшов відкритий урок з української літератури на тему: "Валер`ян Підмогильний. Роман "Місто". Зображення "цілісної" людини в єдності біологічного, духовного, соціального".
   Оліхова Л.В., викладач предмету підвела учнів до розуміння впливу цивілізаційних процесів на людину, психологічну мотивацію вчинків Степана Радченка та інших дійових осіб, навчила характеризувати маргінальний образ українського інтелегінта, аналізувати світоглядну й психологічну еволюцію характеру головного героя роману, пояснювати роль жіночих образів. 

   Під час уроку учні акцентували свою увагу на тому, що в життєписі людини істотне передусім те, що зробила вона через подолання несприятливих обставин, не для себе, або не стільки для себе, як для інших. Життя наповнене добрими ділами - це нива, зоряна і засіяна. Життя в пристосуванні до обставин - тваринне. 

   25.02.2015 р. - пройшов круглий стіл на тему: "І покажем, що ми, браття, козацького роду".

         Епіграфом заходу стали слова Івана Світличного: "Вітчизна - це не хтось і не десь. Я - теж Вітчизна".

      Викладач української мови і літератури Оліхова Лариса Вікторівна наголосила, що автори Гімну України, фізично давно відійшли від нас, але залишили свої почуття і думки у національному оберезі - шматочку свого великого серця. А великі серця не вмирають, вони світять людям, як зорі, вічно.

      Гімн України П.Чубинського та М.Вербицького - це вияв боротьби за рідну землю. Недаремно він містить такі слова: "Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці". Треба схилитися перед людьми, які мають право так сказати, і поклонитися тим, про кого П.Чубинський говорить: "Душу й тіло ми положим за нашу свободу, і покажем, що ми, браття, козацького роду".

    Учні ліцею Залєвська Вікторія, Михайліченко Дар`я, Жигалко Юлія, Бєлов Владислав, Василевський Вадим та Котляр Ольга ознайомили присутніх з великими подвигами українського козацтва, їхніми моральними цінностями, незмінними правилами.

            

 

25.02.2015 р. - Хом`якова В.В., викладач правознавства разом з учнями групи №105 "Кухар" провела урок з правознавства на тему: "Правопорядок і правопорушення".

     Епіграфом уроку було обрано слова І.Гете: "Поведінка - це дзеркало, в якому кожен показує своє обличчя".

  Метою уроку було розкрити поняття "правопорядок" і "правопорушення", навчити учнів користуватися правовою термінологією, виховувати здатність усвідомлювати та відстоювати власну позицію.

     Під час уроку учні аналізували правові ситуації щодо правопорушень, оцінювали вчинки та поведінку учасників ситуацій, висловлювали судження щодо причин правопорушень та своє розуміння необхідності правомірної поведінки та усвідомлення відповідальності за протиправну поведінку.

   

26.02.2015 р. - Оліховою Л.В. було організовано та проведено конкурс читців-декламаторів "Звучи, рідна мова!".

    Мета конкурсу: виховувати в учнів інтерес до української мови, підвищувати рівень мовленнєвої культури учнів.

    Захід, присвячений рідній мові, охопив такі питання: "Лінвовид української мови", "Місце української мови в житті суспільства та людини", "Висловлювання про мову "слова"".

    Під час конкурсу звучали поезії про мову, Батьківщину:

   - "Україні" Марка Луценка у виконанні Мамчур Юлії;

   - "Українська мова" В.Бичко у виконанні Поскрипка Олени;

   - "У дзеркалі слова" Бориса Олійника у виконанні Залєвської Вікторії;

   - " О слово рідне" О.Олеся у виконанні Котляр Ольги;

   - "Молитва" українській мові К.Мотвича у виконанні Андрійчикової Яни.

   Перемогу виборола Залєвська В., ІІ місце за Мамчур Юлією, ІІ місце - Андрійчикова Яна.

   Учасники і гості заходу відмітили, що мова і Батьківщина - тотожні істини. Так, саме істини, які є віддзеркаленням духовності нашого народу.

            

27.02.2015 р. Павленко Т.В., викладач художньої культури провела виховний захід на тему: "По хвилям пам`яті" (з історії пісень Великої Вітчизняної війни).

       Чи є майбутнє у нації, яка, завдячуючи байдужості, потроху забуває своє минуле, свідомо відрікається від історії свого народу, не бажає плекати дивосвіт пам’яті і спогадів у серцях юного покоління?.. Ні!… Адже, щоб по-справжньому любити свій рідний край, треба досконало знати його історію, пам’ятати всі сторінки життя своїх предків. А якщо врахувати те, що наша багатостраждальна  українська земля особливо багата на визначні події, що відіграли вагому роль і у світовій історії, то виникає нагальна необхідність зберегти і донести ці глибинні спогади до свідомості якомога більшої кількості людей. Саме такі знання є своєрідним місточком, що єднає батьків з дітьми, дідусів з онуками.

 В історії народів світу є події, які залишають глибокий відбиток у пам’яті людській. До таких подій, безумовно, слід віднести Другу світову, а для українського народу — Велику Вітчизняну війну. Ті, хто народився в 70- 90 роки, знають про війну лише з розповідей, а більшість - за книгами і кінофільмами. Тим цінніше і дорожче стають пам'ятки воєнних років, що дійшли до нас. Серед них, звичайно, пісні. Пісні воєнних років по праву можна назвати  музичним  літописом Великої Вітчизняноїї війни.

            Вони звучали буквально з першого і до останнього дня війни. Вони народжувалися  на фронті і в тилу, піднімали  бійців  в  атаку,  зігрівали серце  на привалі, допомагали вистояти, вижити і дочекатися близьких тим, хто залишався біля верстатів  і в  полі.     Вкладені  в  солдатські  трикутники,  вони  пересилалися  з фронту в тил і назад, передавалися з вуст у вуста. Так з першого дня пісня воювала разом з народом. 

          

Переглядів: 363 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close