11:13
День боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми

Щорічно 1-го грудня світова спільнота відзначає День боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми. Як відомо, СНІД – одна з найважчих хвороб, з якою зіткнулося людство в XX сторіччі та  ввійшло з нею в XXI сторіччя. На жаль, Україна в останні роки за темпами зростання кількості ВІЛ-інфікованих посідає одне з провідних місць у Європі.

У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила день 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Це пов’язано з тим, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД) набув масштабів пандемії.

У 2003 році Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, виступила з ініціативою змінити назву Дня 1 грудня з «Дня боротьби зі СНІД» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

В усьому світі в цей день говорять про СНІД та про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Ця хвороба щороку прогресує та забирає життя мільйонів людей. Для СНІДу не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок і дітей. Ці смерті є незчисленною втратою людського потенціалу, кожна з них асоціюється з важкою трагедією для сім’ї та суспільства.

 

 

АНКЕТА “Що думає молодь про СНІД”

 

Переглядів: 127 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close