12:05
День Соборності України

         22 січня  в Україні відзначають  День Соборності України - одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити.


Історія свята

Свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. 

В той морозний січневий день збулася віковічна мрія українського народу жити однією сім'єю на своїй землі, в єдиній державі, не розділеній кордонами і не розірваній між ворогуючими державами.

А офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році.

Свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99, враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.

 

Традиції святкування Дня соборності

Оскільки це свято пов'язане з процесом об'єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з таких відбувся в 1990 році і отримав назву "Живий ланцюг". Тоді люди вишикувалися ланцюгом" від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.

З того часу в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність (соборність) українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно. 

Відео: Україна готується відзначати День соборності 

День соборності України / Акт злуки: відтворення історичної правди // Документальний фільм

 

День Соборності – це не лише важливе національне свято, а й привід для того, щоб ще раз осмислити пройдений нашим народом шлях до державності, щоб зробити правильні висновки та взяти все цінне з повчального історичного досвіду.

 

 

Переглядів: 94 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close