14:26
Математика в білому халаті

23 квітня 2015 року  в ліцеї пройшов цікавий позаурочний захід "Математика в медицині", який організувала та провела Сальнікова Лариса Дмитрівна, викладач математики та за участю учнів групи №305 "ОКН; Обліковець" Алєксєєва К., Сетун К., Швачко А.

 Метою заходу було виявити зв`язок математики і медицини, дізнатися, як примінити знання,одержані на уроках математики,на практиці, розглянути математичні задачі, які пов`язані з здоров`ям людини.

 

У медицині є високотехнологізовані, автоматизовані галузі, а там без дружби з математикою – ніяк: спеціаліст просто не в змозі буде ні обслуговувати складну апаратуру, ні зчитувати і обробляти її покази.

У будь якій науковій дисципліні існує своя методологія, яка грунтується на виконанні конкретних експериментів. Будь – який експеримент має на меті збір відомостей про систему, що вивчається.Ці відомості фіксуються, обробляються у вигляді чисел. Оскільки обробкою числової інформації займається математика, то це і є зв’язок медицини і математики.

Наприклад, було розглянуто математичну модель епідемії грипу та запропоновано вирішити задачу:" Кожного дня хвора грипом людина може заразити  4 оточуючих його людей.  В нашому ліцеї 340 учнів, 38 викладачів та майстрів  и  32        непедагогічних  працівників.Через скільки  днів захворіють всі, якщо не звернутися до лікаря?" 
 
А чи знаєте ви, що математика допоможе обчислити "золоту пропорцію" людини, за допомогою симетрії виявити сколіоз, допомогти врятувати при гепатиті, що кардіограма серця – це не що інше, як синусоїда.
 
Наприкінці заходу глядачі отримали корисні поради від математиків i медиків, як вберегти своє здоров`я та життя, застосовуючи свої математичні знання.
 
Переглядів: 392 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close