14:26
Стань безоплатним донором!!! Допоможи тим, хто цього потребує!!

14 червня  - Всесвітній день донора крові 

Снігурівська районна організація звертається до всіх, хто може спасти життя пораненим в такий  важкий для країни період, хто може допомогти Товариству Червоного Хреста   стати  безоплатним донором.

        Кров донора дуже потрібна пораненим та хворим. Допоможемо тим,хто  цього потребує!

      Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років(чоловіки), жінки до 55 років .                 

               Донор може здати кров 4-5 разів на рік з інтервалом 2 місяці.. Не допускаються до здавання крові особи, які страждають гострими і хронічними захворюваннями. Крім медичних показань до донорства не допускаються особи, які перебувають на обліку в наркологічному, шкірно-венерологічному і туберкульозному диспансерах.

      У дорослої людини 4-5 літрів крові. Під час здавання  беруть 450 мл крові – це становить 7% всієї крові, які відновлюються протягом 72 годин. У донора не ушкоджується імунна система, а навпаки, поліпшується обмін  речовин.

        Донори, що здали кров в кількості 40 разів, а плазму в кількості 60 разів стають Почесними донорами України.  Ці люди мають певні пільги, згідно Закону України «Про донорство крові та її компонентів».

          Кров – джерело життя. Донори завжди скрізь користувалися особливою шаною і повагою в суспільстві. Люди, здаючи свою кров, рятують чиєсь життя, допомагають одужати тяжкохворим. Можна сказати, що донор - це людина, яка не тільки бажає допомогти іншим, але й піклується про власне здоров'я. Донорство – це одна із складових частин здорового способу життя.

Як лікувальний засіб у багатьох випадках компоненти і препарати крові ні чим замінити неможна, а єдиним джерелом крові є тільки здорова людина - донор.

Донори, що здали кров в кількості 40 разів, а плазму в кількості 60 разів стають Почесними донорами України.  Ці люди мають певні пільги, згідно Закону України «Про донорство крові та її компонентів».

         Запаси крові повинні поповнюватися щодня, адже ніхто не знає, що чекає завтра кожного з нас. Нерідко при патологічних пологах життя жінки може врятувати тільки переливання крові, а замінник переливання крові немовляті при резус-несумісності – єдиний метод дати йому життя і здоров'я. Хворим на гемофілію для зупинки кровотечі необхідні кровозупинні препарати плазми у великій кількості, що вимагають заготівлі крові від 100 і більше донорів на кожен випадок. Важкі виробничі та побутові травми, постраждалі в ДТП, опікові хворі – всі випадки вимагають переливань компонентів і препаратів крові і що важливо - негайно.

        Забір крові здійснюється тільки системами одноразового використання. Цілком донорську кров не використовують. Кожну дозу крові розділяють на еритроцити, плазму й тромбоцити. Пацієнт отримує саме той компонент, який йому необхідний. Таким чином, кров одного донора може врятувати життя декільком пацієнтам.

Дуже просимо прийти  у відділення Снігурівської станції переливання крові та здати кров, вул. Лікарняна,1.

СПАСІТЬ ЖИТТЯ ДОРОСЛІЙ ЛЮДИНІ АБО ДИТИНІ.

 

Голова Снігурівської організації Товариства Червоного Хреста України Баніт Т.А.

Переглядів: 377 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close