21:45
Тренінг «Як запобігти стресу перед тестуванням»

6 квіт. 2015                   Готуємось до ЗНО

 

     З метою формування в учнів емоційно – позитивного ставлення до складання тестів, навичок саморегуляції в напружених ситуаціях, розвитку вміння організувати самоосвітню діяльність у період до тестування в ліцеї було проведено тренінг "Як запобігти стресу перед тестуванням"

   Троян Н.В., практичний психолог ліцею провела з випускниками вправу «Асоціації», практичну вправу на оптимістичний конструктивний настрой у підготовці до тестування.

   Майбутні абітурієнти ВНЗ складали пам`ятки «Як найкраще запам`ятовувати матеріал?», отримали практичні рекомендації як подолати стрес.

   Представляємо до Вашої уваги рекомендації від психологів:

 

ПСИХОЛОГІЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ЙМОВІРНОСТІ ВИНЕКНЕННЯ СТРЕСІВ:

 

 

-         Правильно харчуватися: більше їсти натуральних продуктів: овочів, фруктів,зменшити споживання солі. Обов`язково снідати та впродовж дня харчуватися рівномірно.

 

-         Бувати на свіжому повітрі.

 

-         З`їсти морозиво – там є компонент,який покращує настрій.

 

-         Необхідно слухати спокійну музику.

 

-         Аби запобігти розчаруванню,невдачам,не треба братися за непосильні завдання.

 

-         Не зловживати кавою,алкоголем.

 

-         Зі стресом можна впоратися,треба лише мати бажання та трохи вільного часу лише для себе.

 

-         Постійно концентруватися на світлих сторонах життя та подіях:це збереже здоров`я і сприятиме успіху.

 

ЯК КРАЩЕ ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ТЕСТУВАННЯ

 

Пам`ятка

 

1.     Приберіть усе зайве і те,що відволікає вашу увагу від безпосередньої мети – підготовки до іспиту. Заховайте від себе книжки,диски,телепрограму,вимкніть телеф он. Суворо скажіть собі: з 9 – ї до 12 – ї дня я повинен вивчити стільки – то.

     

2.     Почніть учити з важких,незрозумілих тем,а легкі залишайте під кінець.

Якщо складну тему відкладати на потім,вона висітиме як дамоклів меч, не даючи вам спокою. У результаті якісь запам`ятовування тем,які даються складно,різко знижується,якщо не зводиться до нуля. Виникає це тому,що ви намагаєтесь відкласти нерадісний момент.

 

3.     Справжня мати навчання – не повторювання,а використання.

Не тримайте знання в собі,як у сейфі. Поділіться ними з дзеркалом,батьками чи друзями. Можете час від часу роботи репетицію іспиту: зробіть невеликі картки з номерами білетів,витягайте їх і відповідайте. Відповідайте вдумливо і серйозно,бо добра репетиція – запорука успішної вистави.

 

4.     Запам`ятовувати матеріал треба осмислено,а не механічно. Не зубріть, це довго і дає ускладнення: варто перехвилюватися,забути хоч одне слово,як текст,вивчений у такий спосіб,зітреться. Краще двічі прочитаний та переказаний,ніж п`ять разів прочитаний без переказу. Встановіть логічну послідовність. Розбийте матеріал на смислові частини та знайдіть у кожній ключову фразу.

 

5. Чергуйте розумову діяльність із фізичною. Не доводьте себе до повного знесилення  й упаду сил пізнання науки. Не забувайте,що відпочинок теж необхідний. Не заборонена корисна праця на благо сім`ї: помийте підлогу, сходіть до магазину.

    

           6. Почніть учити матеріал зранку, поки голова свіжа. Займатися в останню ніч чи добре виспатися – справа

           індивідуальна.

           Але, у людини, яка виспалась, голова працює краще.

  

Переглядів: 542 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close