15:54
Україно, Соборно державо, сонценосна колиско моя!

22 січ. 2014

22.01.14 року в ліцеї відзначали День Соборності України
 

Для кожного з нас найдорожчою є земля, на якій ми народилися, де живуть наші батьки і рідні, де поховані наші предки. Для нас - це Україна.

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події.

Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель.

      Укранці 22 січня 1919 року біля святої Софії було велелюдно. Саме в цей день було проголошено Акта соборності. Представник Директорії Федір Швець виголосив великі слова:

" Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна - в одну Велику Україну...

Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об`єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу".

   Нажаль, у 1919 році Україна не змогла відстояти свою незалежність. Це відбулося вже у 1991 році .

День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом 22 січня - день, коли був проголошений в 1991 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України.

Сьогодні ми з вами живемо в незалежній, суверенній, демократичній, соціальній та правовій державі. яка має свої державні та національні символи. Саме становленню і розвитку України, її символіці й був присвячений брейн-ринг.

В конкурсі приймали участь дві команди:

"Професіонали":

Капітан Залєвська Вікторія, члени команди: Поскрипка Олена, Белей В`ячеслав, Ковальов Микола та Шкатов Микола.

"Правознавці":

 

Капітан: Кузнєцова Анастасія, члени команди: Сетун Каріна, Бєлов В`ячеслав, Пономар Микола, Панкратьєв Іван.

А для того, щоб справедливо визначити переможців, було створено журі в складі: Захарової О.Ю., заст.директора з НВтхР, Павленко Т.В., методиста та Берези О.М., практичного психолога.

Під час брейн-рингу команди змогли перевірити свої знання в конкурсах-турах: "Правознавча бліц-розминка", "Інтелектуальний штурм", "Історичний футбол "Моя держава - Україна"", "Історія символіки", "Знайди відповідність між прапорами та гербами", "Чорна скриня". Заробити додаткові бали для команд змогли й вболівальники під час спеціальних конкурсів.

          В результаті запеклої боротьби, перемогу виборола команда "Професіонали".

         Дуже вдячні Хом`яковій Вікторії Вікторівні, викладачу історії та правознавства, класному керівнику групи №203 "Кухар" за відмінну підготовку та проведення заходу, який дуже сподобався всім учасникам та глядачам.

Переглядів: 314 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close