15:40
Заходи до Дня Європи в Україні

14 травня  2015 року в ліцеї пройшов виховний захід на тему: «Україна – серце Європи» до Дня Європи в Україні.

 Історія святкування Дня Європи 

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині, Хорватії).

Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.

 Відзначали цей день й в ліцеї. Учні групи №305 "ОКН; Обліковець" разом з класним керівником Кривобородовою А.М. та гостями відправились у віртуальну екскурсію по країнам - членам Європейського Союзу.

 Під час подорожі екскурсанти побували у багатьох країнах: Польші, Франції, Угорщині, Греції, Німеччині, Італії, Іспанії, Великій Британії, Кіпрі, Мальті, Чехії та інших. Відповіді на бліц-запитання дали змогу відкрити  країни ЄС з іншого, неочікувано цікавого боку.

На завершення зустічі кожен учасник отримав символічні долоні, на яких необхідно було зазначити, які риси характеру притаманні євпропейцям та з`єднати їх разом, віддавши тепло кожної долоні один-одному.

Дякуємо Аллі Миколаївні, Алєксєєвій Катерині та Швачко Аліні за цікаву подорож.

Спробувати свої знання про країни ЄС ви зможете на соціальних сторінках ліцею.

Переглядів: 1111 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close