15:35
Зустріч з представниками КМСД Снігурівського РВ УМВС

Учні ліцею зустрілися зі старшим оперуповноваженим відділення кримінальної міліції у справах дітей Паніч С.С.
 

 

 

Паніч С.С. ознайомила учнів ліцею та їх батьків зі ст.259 Кримінального Кодексу України "Завідомо неправдиві повідомлення про заргозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження обо`єктів власності"

 

1.      Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу
або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими
наслідками, —

карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мі­німумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

2.      Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене
повторно,—

карається позбавленням волі на строк від двох до семи років.

(В ред. від 07.03.2002р.// ВВР України. — 2002. — № 30. — Ст. 206)

 Права дитини в Україні.

На дитину, як і на кожного громадянина країни, поширюється весь комплекс громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав людини.

Відповідно до статті 52 Конституції України діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.

У 1991 році Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини. На підставі положень Конституції України і Конвенції ООН про права дитини у 2001 році в Україні був прийнятий Закон « Про охорону дитинства «, який визначає охорону дитинства стратегічним загальнонаціональним пріоритетом із метою реалізації прав дитини на життя, охорону здоров`я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток, установлює основні засади державної політики у цій сфері.

Так, у статті 10 цього Закону України відмічається, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканість та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім`ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватись на принципах, що грунтуються на взаємоповазі, справедливості і виключають приниження четі і гідності дитини.

Дитина має право особисто звернутись до державних органів виконавчої влади за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів. Розголошення чи публікація будь - якої інформації про дитину, що може заподіяти шкоду, без згоди законного представника дитини забороняється.

Процедура розгляду скарг дітей на порушення їх прав і свобод, жорстоке поводження, насильство і знущання над ними в сім`ї та поза її межами встановлюється законодавством.

ВІК І КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

За учинення правопорушень та злочинів підлітки несуть відповідальність згідно чинного законодавства. Незнання законів не звільняє від відповідальності.

Адміністративна відповідальність настає з 16 років. У разі вчинення підлітками віком до 16 років адміністративних правопорушень до відповідальності згідно чинного законодавства притягаються їх батьки.

Кримінальній відповідальності особа підлягає тільки після досягнення певного віку. Вік кримінальної відповідальності в різних країнах дуже різний. В Україні людина, яка вчинила кримінальне правопорушення, підлягає покаранню, якщо вона до його вчинення досягла 16 років.

Проте якщо злочин, що скоєно, є тяжким (умисне вбивство, посягання на життя державного чи громадського діяча, працівника правохоронного органу, судді, умисне тяжке тілесне ушкодження, диверсія, бандитизм, терористичний акт, захоплення заручників, зґвалтування, крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, умисне знищення або пошкодження майна, незаконне заволодіння транспортними засобами, хуліганство ), то відповідальність за нього неповнолітній несе вже з 14 років.

ЯКІ ВИДИ ПОКАРАННЯ МОЖУТЬ БУТИ ЗАСТОСОВАНІ ДО ДІТЕЙ

До підлітків застосовуються такі види покарань: штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк.

Якщо неповнолітній уперше вчинив злочин невеликої тяжкості і його виправлення можливе без застосування покарання, він може бути звільнений від кримінальної відповідальності. У таких випадках суд застосовує до неповнолітнього примусові заходи виховного характеру:

-         Застереження;

-         Обмеження дозвілля;

-         Передача неповнолітнього під нагляд батьків чи під нагляд педагогічного колективу;

-         Відшкодування неповнолітнім, який досяг 15 - річного віку і має майно, заподіяних майнових збитків;

-         Направлення неповнолітнього до спеціальної навчально - виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення ( на строк, що не перевищує трьох років ).

Такі ж заходи застосовуються і до неповнолітнього, який вчинив злочин, у віці від 11 до 14 років. Коли дитина повторно, перебуваючи під наглядом батьків, скоїла злочин, особливо тяжкий, батьки можуть бути притягнуті навіть до кримінальної відповідальності за злісне невиконання своїх обов`язків з виховання дітей.

А от за скоєння злочинів дітьми до 11 років батьки можуть бути оштрафовані за невиконання обов`язків з виховання дітей.

 
Переглядів: 332 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close